Jak správně nabíjet elektronickou cigaretu?

Elektronické cigarety zažívají v posledních letech absolutní boom. Zvýšení objemu jejich prodeje se předpokládá také pro následující léta. Pokud i vy některou z e-cigaret vlastníte nebo zvažujete její pořízení, informujte se o tom, jakým způsobem nabíjet baterii elektronické cigarety tak, aby její životnost byla pokud možno co nejdelší.

Jak na první nabití?

nabijecka_ecigaretPokud jste baterii doposud ještě nenabíjeli, nechte ji při prvním nabití dobít na celých 100%. Další nabití proveďte až tehdy, bude-li indikátor vybití baterie takřka na nule. Dnešní elektronické cigarety jsou již zpravidla vybaveny moderními Li-ion bateriemi, po prvním nabití je proto můžete dobíjet takřka kdykoli.

Jak poznám, že je baterie vybitá?

V případě, že dojde k poklesu dýmu nebo jeho úplné absenci během kouření, může to znamenat celkem dvě věci. Buďto je potřeba doplnit elektronickou cigaretu e-liquidem nebo je baterie cigarety vybitá. Pokud nepomůže dokápnutí e-liquidu, jako nejpravděpodobnější se jeví druhá možnost.

Nepřehánějte to se silou

Při šroubování baterie na nabíječku a zpět na tělo elektronické cigarety nepoužívejte sílu, závity baterie by totiž takové zacházení nemusely vydržet.

Jak dlouho baterie vydrží?

ecigarety-nabijeckaTo se odvíjí od frekvence používání elektronické cigarety i jejího samotného modelu. Kapacita baterií se pohybuje od 150 mAh až po 2800 mAh. Zpravidla však platí, že čím vyšší kapacita baterie, tím větší je tělo elektronické cigarety. Běžnému kuřákovi může baterie na jedno nabití vydržet třeba celý den. Samotný proces nabíjení trvá zpravidla 2 až 4 hodiny. Životnost baterie se udává někde mezi 300 až 600 dobíjecími cykly.

Rada pro vás

Doporučujeme zakoupení dvou baterií pro jeden model elektronických cigaret. Pokud budete totiž jednu baterii nabíjet, můžete na e-cigaretu našroubovat baterii druhou a nijak se v e-kouření neomezovat.