Čištění elektronické cigarety

e-cigaretaAby vám elektronická cigareta sloužila pokud možno, co nejdéle, je potřeba věnovat dostatek času její údržbě. V první řadě je nutno držet se rad výrobce a jeho návodu k obsluze. Někdy je součástí tohoto návodu také informace o tom, jak elektronickou cigaretu udržovat a čistit. V případě, že vám toto doporučení u konkrétního modelu chybí, nepřestávejte číst následující řádky, na kterých se dozvíte, jak správně elektronickou cigaretu čistit a udržovat.

Jak poznám, že je e-cigaretu nutno vyčistit

Pokud z vaší cigarety nejde takové množství dýmu jako doposud nebo při e-kouření pozorujete jiné nedokonalosti, můžete zkusit doplnit tank e-liquidem. E-liquidem plňte tank pouze po rysku, nikdy ne více. V případě, že tato varianta nepomůže, bude nejvhodnějším řešením vyčištění elektronické cigarety.

Čištění elektronické cigarety

kryt-ecigaretyJednou za čas si dejte tu práci a rozeberete elektronickou cigaretu na součásti. Vybavte se bavlněným hadříkem nebo suchým papírovým kapesníkem a dejte se do čištění. Velkou pozornost věnujte zejména místům okolo závitů, kde se může usazovat e-liquid, případně vlhkost, či mastnota. Tuto očistu byste měli provádět v pravidelných intervalech, čímž můžete prodloužit životnost elektronických cigaret i jejich jednotlivých součástí.

Pozor na alternativní způsoby čištění

Na internetu se můžete dočíst o nejrůznějších „spolehlivých očistných kúrách“ pro vaše elektronické cigarety. Zaručeně narazíte na lihovou lázeň nebo jiný druh očistné lázně, který však může nadělat více škody, nežli užitku. Pokud se líh dostane tam, kam nemá, může jednotlivé části elektronické cigarety nenávratně poškodit. V případě, že se rozhodnete takto poškozenou elektronickou cigaretu reklamovat, s největší pravděpodobností příliš nepochodíte. Držte se proto originálních doporučení od výrobce nebo návodu uvedeného v tomto článku.