Jak na správnou výměnu clearomizéru?
Různé typy elektronických cigaret jsou vybaveny různými systémy nosičů e-liquidů. U některých cigaret se můžete setkat s atomizérem, clearomizérem, echomizérem, u některých třeba i s cartomizérem. Princip fungování těchto systémů je značně podobný a jejich jediným účelem je přivést e-liquid ke žhavící spirálce nebo tělísku, které má za úkol vytvořit tolik žádaný kouř.
Jaké druhy systémů známe?
V zásadě dělíme cartomizéry, clearomizéry apod. na systémy knotové (s krátkými knoty, s dlouhými knoty, s pevnou žhavící hlavou a s výměnou žhavící hlavou) a bezknotové (s pevným žhavícím tělískem a s výměnným žhavícím tělískem). Všechny tyto systémy zajišťují přenos e-liquidu, rozdílný je pouze způsob jejich plnění a údržba. U některých systémů zajišťujeme plnění prostřednictvím silikonové zátky a jehly, někde je možno nalít e-liquid opatrně přímo do tanku. E-liquid byste měli lít vždy pouze po vyznačenou rysku. Po zahřátí zde totiž figuruje roztažnost kapaliny, takže je nutné, aby v tanku zbývalo ještě trochu místa navíc.
Jak na clearomizéry s výměnnou hlavou?
Moderní clearomizéry jsou již vybaveny výměnnou hlavou, takže v případě jejich opotřebení, nemusíte kupovat celý clearomizér, ale pouze žhavící hlavu s knoty. Životnost jednotlivých systémů je různá a odvíjí se také od frekvence používání e-cigarety. Zpravidla však můžeme u středně silného kuřáka hovořit o životnosti 10 až 20 dnů. Pokud patříte mezi příležitostné kuřáky, může vám clearomizér, cartomizér apod. (dle konkrétního typu e-cigarety) vydržet až 2 měsíce.
Jaká je údržba systémů?
Pokud pozorujete menší kouřivost nebo máte podezření na problém týkající se vaší elektronické cigarety, jednotlivé její díly rozšroubujte a očistěte suchým bavlněným hadříkem nebo papírovým kapesníkem. Zaměřte se zejména na závity, ve kterých se může držet vlhkost nebo usazeniny e-liquidu.