Jak se kvalitně starat o atomizér?

Atomizér

Atomizéry u elektronických cigaret jsou tím naprosto nejdůležitějším, co vlastně vytváří samotný dým. I když je samozřejmě důležitá i baterie, náustek, e-liquid či nejrůznější spoje, atomizér prostě nic z toho nenahradí a je proto prakticky nejdůležitější. Jenže pokud se nebudete o tuto důležitou součást elektronické cigarety řádně starat, můžete také o její funkčnost jednou přijít.

Atomizer byste neměli nechávat bez dostatku liquidu

Prvním důležitým krokem k zachování všech předností atomizéru je neustálá zásoba e-liquidu. Řada lidí totiž dělá tu zásadní chybu, že e-liquid vykuřují až do poslední kapky a posléze mají každé kouření méně chutné. To je způsobeno tím, že se jim e-liquid začne na konci připalovat a tím se vytváří nepříjemné pachy a pachutě.

Plňte atomizer s citem

Druhým možným opatřením může být kápnutí až dvou kapek e-liquidu přímo na můstek atomizéru. To samozřejmě budete dělat při samotném plnění e-liquidem. A i to by mělo být velice přesné. Vždy se snažte e-liquid doplnit přesně dle návodu a co nejméně ne-li vůbec nenechávat e-liquid stékat po ostatních částech elektronické cigarety. Nejste-li příliš zruční, přenechte tuto činnost raději někomu jinému, aby se e-liquid dostal skutečně pouze tam, kam má.

Čištění je důležitou součástí péče o atomizer

Vše, co jsme doposud popsali, jsou kroky, jež by měl dodržovat skutečně každý uživatel elektronických cigaret. Ovšem nyní přecházíme k oblasti, ve které si již můžete vybrat to, co vám bude nejvíce vyhovovat. Jedná se o čištění. To se provádí několika způsoby a několika postupy. Nejběžnějším je klasické mokré čištění. U něj pouze atomizér vyšroubujete z elektronické cigarety, odděláte všechny části, které jsou běžně snímatelné a nádržku, do níž obvykle přidáváte e-liquid, vypláchněte obyčejnou vodou, dokud nebude vytékat čistá a čirá tekutina. Po vyčištění atomizér vysušte, a to nejlépe 48 hodin, a opět naplňte e-liquidem. Druhou variantou je prakticky to samé, akorát za použití líhu. V tomto případě již nebudete lihem atomizér proplachovat, ale necháte jej v nádržce působit alespoň 12 hodin. Pak opět atomizér pořádně vysušte a naplňte. Někteří výrobci však doporučují raději atomizér nečistit a zakoupit si zbrusu nový. To je ale na vás.