Jak vyměnit náplň elektronické cigarety?

Konečně jste našli svou oblíbenou příchuť e-liquidu, na kterou nyní nedáte dopustit? Pak vás zřejmě bude zajímat, jak často a jakým způsobem náplň měnit tak, abyste svou elektronickou cigaretu nepoškodili a mohla vám tak sloužit co nejdéle.

Jak poznám, že je potřeba náplň vyměnit?

LiquidPokud během kouření pozorujete slábnoucí kouř nebo cítíte v ústech nepříjemnou pachuť spáleniny, je nejvyšší čas na výměnu náplně a dolití e-liquidu. Dávejte si pozor na to, abyste nekouřili cigaretu tehdy, když v ní zbývá pouze minimum e-liquidu. V tomto případě by totiž docházelo k přepalování žhavící spirály, což vede k nenávratnému poškození této důležité součástky (atomizéru). V dnešní době je již řada elektronických cigaret vybavena průhledným tankem, takže máte ihned přehled o tom, kolik e-liquidu ve vaší cigaretě aktuálně zbývá a za jak dlouho jej budete muset doplnit.

Jak na správné plnění?

Atomizéry jsou zpravidla vybaveny trny, na které se napíchává cartridge s e-liquidem. Cartomizéry nebo clearomizéry je možno plnit po odšroubování baterie a vyjmutí gumového víčka (pinzetou). Po vyjmutí víčka uvidíte silikonový kroužek, který taktéž vyjměte. Tímto odhalíte druhý silikonový kroužek vybavený dvěma dírkami. Pomocí stříkačky, která bývá často součástí balení, doplňte svůj oblíbený e-liquid a systém zpátky zkompletujte.

Méně je někdy více

ecigarety_LiquidsMějte na paměti, že e-liquid byste měli dávkovat pouze po vyznačenou rysku. Během zahřátí totiž tekutina zvětší svůj objem a potřebuje tak trochu místa navíc. Pokud vám náplň přeteče, očistěte ji ubrouskem, případně vytřete také atomizér a baterii. Zaměřte se zejména na místa kolem závitů.
Jedna rada navrch: V případě, že jste nalezli zalíbení v mentolové nebo mátové příchuti e-liquidu, vyčleňte si jeden clearomizér výlučně pro toto aroma. V opačném případě budete totiž mentol cítit, ať už se rozhodnete pro jakoukoli jinou příchuť e-liquidu.